Maisto papildų vartojimas ir derinimas

Maisto papildų vartojimas ir derinimas
Apie papildus
2023 m. sausio 11 d.

Maisto papildų vartojimas ir derinimas

Maisto papildai, vartojimas, derinimas, pasirinkimas

Maisto papildai – tai kasdienės mitybos priedai, kurie užtikrina pakankamą organizmui reikalingų medžiagų kiekį. Vitaminų ir mineralų kartais stinga dėl nepilnavertės mitybos, pamirštame laiku pavalgyti ar atsigerti dėl didelio užimtumo, stresas irgi neigiamai veikia mūsų sveikatą. Be to, organizmo atsargas papildyti vitaminais ir mineralais reikia ir tuomet, kai turime daug intensyvios veiklos, darbo, sportuojame arba po ligos siekiame atsatyti normalią organizmo imuninę sistemą.

Priklausomai nuo veikliosios medžiagos, papildai gali būti skirti raumenims, sąnariams, akims, odai, smegenų veiklai, imuninei sistemai ir kt. Išsirinkti tinkamą produktą gali padėti vaistininkas – maisto papildų galima įsigyti be recepto. Vis dėlto visada pravartu pasikonsultuoti su bendrosios praktikos gydytoju, kuris įvertins sveikatos būklę, tyrimų rezultatus ir rekomenduos tinkamiausią produktą.

 

Didelė maisto papildų gausa rinkoje skatina konkurenciją, todėl kuriamos įtaigios reklamos, patraukliai pateikiami privalumai. Svarbu nepasimesti šiame pasirinkime – niekada nepirkite ir nevartokite papildo vien dėl to, kad patiko jo reklama, dizainas ar žadamas rezultatas. Pavyzdžiui, kai kurie maisto papildai žada apsaugoti plaukus nuo žilimo, tačiau jei jau pražilote, gerti tokio papildo tikrai nėra prasmės.

 

Siekdami tinkamai praturtinti savo mitybą ir pagerinti savijautą, visada vadovaukitės produkto naudojimo instrukcija. Maisto papildai nėra vaistai, jų sudėtis gali būti augalinės ir natūralios kilmės, tačiau tai nereiškia, kad maisto papildu galima piktnaudžiauti. Visada laikykitės rekomenduojamų papildo gėrimo intervalų, atidžiai sekite nurodymus ir nedarykite savavališkų pertraukų – tik taip suteiksite organizmui reikalingą medžiagų kiekį. Net ir natūralios sudėties produktai gali sukelti įvairias alergines reakcijas, tad jei pastebėjote tokį poveikį, nebevartokite papildo ir kreipkitės į gydytoją ar vaistiniką.

© Visos teisės saugomos 2023