Blogas burnos kvapas (halitozė)

Blogas burnos kvapas (halitozė)
Burnos higiena
2023 m. liepos 11 d.

Blogas burnos kvapas (halitozė)

Blogas burnos kvapas (halitozė)

Daugeliu atvejų nemalonus kvapas atsiranda iš burnos ertmės. Todėl norint išvengti blogo burnos kvapo, labai svarbu palaikyti gerą burnos higieną.


Kas yra halitozė?


Halitozė yra klinikinis žodis apibūdinti blogą burnos kvapą. Tai yra intensyvus nemalonus kvapas, kuris išlieka ilgą laiką. Nesunku suprasti, kad halitozė gali paveikti žmogaus socialinį gyvenimą. Daugelis žmonių gali manyti, kad turi nemalonų kvapą iš burnos arba baiminasi blogo burnos kvapo, tačiau atliekant apžiūrą pas odontologą tai nenustatoma. Tai žinoma kaip pseudohalitozė. Tikrą, aptinkamą halitozę odontologas atpažįsta, kai burna būna vieną minutę uždaryta. Nedvejodami kreipkitės į savo odontologą, jei nerimaujate dėl blogo burnos kvapo. Halitozė yra gana dažna liga, kurios dažnai lengva išvengti ir gydyti.


Kas sukelia blogą burnos kvapą?


80-90% atvejų nemalonus kvapas atsiranda iš burnos ertmės. Jūsų burnoje yra bakterijų, kurios skaido baltymus iš maisto likučių, seilių ir apnašų. Dėl šio skilimo proceso susidaro nemalonaus kvapo dujos. Todėl norint išvengti blogo burnos kvapo, labai svarbu palaikyti gerą burnos higieną, kad nesikauptų bakterijos.


Jei sergate dantenų uždegimu (gingivitu) arba periodontitu, jūsų burnoje yra daug bakterijų, kurios prisideda prie blogo burnos kvapo. Tokiais atvejais būtinas profesionalus ligų gydymas, padedantis išgydyti blogą burnos kvapą.


Bakterijos taip pat klesti viršutiniame liežuvio paviršiuje, o šių bakterijų mažinimas yra svarbi blogo burnos kvapo gydymo dalis.


Tabako vartojimas yra glaudžiai susijęs su blogu burnos kvapu.


Blogą burnos kvapą gali sukelti ir stipraus skonio maistas bei stipraus kvapo gėrimai, tokie kaip kava ir alkoholis. Blogas burnos kvapas, kurį sukelia valgymas ir gėrimas, dažnai yra laikinas. Vaistai ir kai kurios sveikatos būklės gali sukelti blogą kvapą iš burnos, todėl kreipkitės patarimo į savo sveikatos priežiūros specialistą.


Blogo burnos kvapo gydymas

_____

Priklausomai nuo blogo burnos kvapo priežasties, gydymas gali skirtis. Paprastai gera burnos higiena yra veiksminga – dantenų ir dantų valymas du kartus per dieną, taip pat tarpdančių valymas tarpdančių šepetėliais ar dantų siūlu. Naudokite liežuvio valiklius, kad išvengtumėte bakterijų kaupimosi ant liežuvio ir sumažintumėte blogą burnos kvapą.


Kaip išvengti blogo burnos kvapo?

Veiksmingiausias būdas išvengti blogo burnos kvapo – laikytis geros kasdienės burnos higienos.

  • Du kartus per dieną valykite dantis švelniu dantų šepetėliu su fluoro turinčia dantų pasta.
  • Tarpdančių šepetėliu arba dantų siūlu išvalykite tarpdančių, kur slepiasi daugiausia bakterijų.
  • Naudokite liežuvio valiklį, kad pašalintumėte bakterijas nuo liežuvio paviršiaus
  • Reguliariai apsilankykite pas odontologą, kad patikrintumėte savo burnos higieną.


TePe GOOD liežuvio valiklis

Užbaikite valymo procedūrą naudodami liežuvio valiklį. Bakterijos kaupiasi ant liežuvio paviršiaus, todėl jas pašalinus gali sumažėti blogas kvapas.


Patarimai, kaip išvengti blogo burnos kvapo

1. Valykite dantis du kartus per dieną

 

 

 

 

 

 

2. Kasdien valykite  tarpdančius
 
 
   
 
 
 
 
 
3. Naudokite liežuvio valiklį
 
 
Kitos naujienos Visos naujienos
© Visos teisės saugomos 2023