Burnos skalavimo skysčiai užtikrina švarą

Burnos skalavimo skysčiai užtikrina švarą
Burnos higiena
2023 m. vasario 7 d.

Burnos skalavimo skysčiai užtikrina švarą

Burnos skalavimo skysčiai užtikrina švarą


Didelis užimtumas ir greitas gyvenimo ritmas lemia tai, kad ne visada spėjame tinkamai pasirūpinti burnos higiena. Nors įprastai burnos skalavimo skystis yra tik viena iš priemonių burnos ir dantų priežiūrai, profilaktiškai jį galima naudoti ir tuomet, kai neturite galimybės išsivalyti dantis.

 

Burnos skalavimo skysčiai užtikrina švarą

Valgant burnoje ir tarpdančiuose kaupiasi maisto likučiai, apnašos, kurios sukelia tokias dantų problemas kaip ėduonis, uždegimai, blogas burnos kvapas ir kt. Burnos skalavimo skysčiai savo sudėtyje turi įvairių medžiagų, kurios veikia antiseptiškai ir apsaugo nuo minėtų problemų. Be to, gaivus skaliklio kvapas akimirksniu suteikia šviežumo pojūtį ir neutralizuoja nemalonius kvapus. Būtent dėl šios savybės dažnai burnos skalavimas yra atliekamas profilaktiškai, ypač jei laukia svarbus susitikimas arba erzina nemalonus rūkalų kvapas. Vis dėlto vien tokios priežiūros burnos higienai užtikrinti nepakanka, todėl du kartus per dieną būtina dantis išsivalyti dantų šepetėliu, o tarpdančius tarpdančių šepetėliu arba siūlu.

 

Kaip skalauti burną?

Atkreipkite dėmesį, kad burnos skalavimo skysčiai būna dviejų rūšių. Dalis jų yra neskiedžiami ir tinkami naudoti iškart, tačiau vis dar gaminami ir koncentruoti, kuriuos prieš naudojimą reikia  atskiesti vandeniu. Naudojimo instrukciją visada rasite ant produkto pakuotės, jų visada rekomenduojama nuosekliai laikytis.

 

Naudingiausia bus, jei burną skalausite po dantų valymo – tai suteiks papildomos gaivos. Efektyviausiai burnos skalavimo skysčiai veikia tuomet, jei intensyviai skalaujate burną kelias minutes. Taip skystis gali patekti į tarpdančius ir kitas sunkiai šepetėliu pasiekiamas ertmes bei pašalinti užsilikusius nešvarumus. Praskalavę burną, skalavimo skystį išspjaukite, tačiau papildomai skalauti burnos vandeniu nereikia – taip tik sumažinsite gaivos pojūtį. Jei dantis valote vakare, po to išskalaukite burną, nes miegant gaminasi mažiau seilių, o burnos skalavimo skysčiai yra veiksminga priemonė, apsauganti nuo bakterijų dauginimosi burnoje naktį.

Kitos naujienos Visos naujienos
© Visos teisės saugomos 2023