Pėdkelnių ir kompresinių kojinių nauda

Pėdkelnių ir kompresinių kojinių nauda
Kompresinės kojinės
2023 m. kovo 1 d.

Pėdkelnių ir kompresinių kojinių nauda

Solidea pėdkelnių ir kompresinių kojinių nauda

Kompresinės kojinės yra terapijai naudojama kojinių rūšis. Kompresinė terapija kojoms padeda palaikyti normalią veninės ir limfinės sistemos veiklą. Intensyviausiai kompresija juntama čiurnos srityje ir silpniau juntama aukščiau esančiose kojų dalyse. Taip suaktyvinama kraujotaka ir limfos apytaka, o kompresinių pėdkelnių bei kojinių spalvų, modelių ar raštų įvairovė leidžia atrodyti patraukliai ir jaustis gerai.

 

Kompresinės kojinės yra skirstomos į tris rūšis, nuo kurių priklauso jų naudojimo galimybės bei poreikis.

Profilaktinės kompresinės kojinės ir pėdkelnės

Šios kojinės sukuria lengvą spaudimą, todėl gali būti dėvimos siekiant išvengti kojų kraujotakos sutrikimų ateityje. Rekomenduojamos tiek vyrams, tiek moterims, ypač tiems, kurie dirba sėdimą ar stovimą darbą. Profilaktiškai šias kojines rekomenduojama pasiimti ir į kelionę, nes jos dažnai susijusios su ilgu sėdėjimu vienoje vietoje, o žmogui nejudant, sulėtėja ir kraujotaka kojų srityje. Nėščiosios dažnai susiduria su venų problemomis dėl augančio svorio ir didesnės kojų apkrovos, todėl šias kojines patariama naudoti kaip prevenciją, siekiant išvengti veninės kraujotakos sutrikimų.

 

Gydomosios kompresinės kojinės ir pėdkelnės

Šios kojinės gali būti skirtingos kompresijos: skirstomos į keturias klases ir yra rekomenduojamos pacientams pagal problemos lygį. Įprastai tokia kompresinė terapija yra taikoma tiek lėtinėms problemoms spręsti, tiek pooperaciniu laikotarpiu. Nerekomenduojama šio tipo kojinių nešioti savo iniciatyva, dėl jų nešiojimo poreikio gali patarti gydytojas, kuris taip pat nurodys, kokios klasės kojinės yra reikalingos.

 

Sportinės kompresinės kojinės

Tai sportuojantiems žmonėms ir profesionaliems sportininkams skirta kojinių rūšis. Šios kojinės tinkamos visų sporto šakų sportininkams. Kojinių sukeliamas spaudimas leidžia greičiau atpalaiduoti raumenis, pasiruošti aktyviai veiklai. Be to, tokios kojinės yra patogios dėvėti, nesmunka, puikiai aptempia koją. Sportininkams skirtos kompresinės kojinės yra iš orui laidžios medžiagos, neleidžia kauptis drėgmei. Tai labai svarbu ir patogu daug judant, todėl šias kojines dažnai renkasi lengvosios atletikos šakų sportininkai.

© Visos teisės saugomos 2023