Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą buteliuką savo mažyliui

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą buteliuką savo mažyliui
Kūdikiams
2023 m. vasario 7 d.

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą buteliuką savo mažyliui

Kaip išsirinkti tinkamą Dr. Browns buteliuką mažyliui 

Jei mama negali maitinti vaikelio natūraliai arba vien mamos pieno nepakanka ir tenka primaitinti, neišvengiamas pirkinys yra buteliukas. Jų pasiūla nemaža, kaip išsirinkti labiausiai tinkantį? 

 

Neretai kūdikį kamuoja pilvo diegliukai. Ar galima to išvengti, pasirinkus tinkamą buteliuką?

Kūdikio virškinimo sistema dar nepilnai susiformavusi. Žarnyne dar nėra pakankamai gerųjų bakterijų, kurios padėtų virškinti maistą. Mažylio žarnynas pamažu tik mokosi dirbti. Virškinimo procesą apsunkina ir tai, jei kūdikis kartu su pienu nuryja daug oro. Prasideda vadinamieji pilvuko diegliai - skrandžio ir žarnyno spazmai. Oras gali sukelti pilvuko skausmus, vaikas gali dažniau atpylinėti, blogiau įsisavinti kai kurias maisto medžiagas. Tokiu atveju patartume neleisti mažyliui peralkti, kad jis nerytų pienuko greitai ir godžiai. Buteliukų lentynoje rasite vieną unikalų produktą – Dr.Brown’s buteliuką su užpatentuota vidine oro cirkuliacijos sistema. Pakreipus buteliuką, viduje esantis oro cirkuliacijos vamzdelis orą iš žinduko nukreipia į viršų, ir jis nepatenka į vaiko skranduką. Toks buteliukas rekomenduojamas ir  vaikams, kurie turi refliukso problemų. 

 

Pagal kokius kriterijus juos pasirinkti?

DR.BROWN’S buteliukai būna dviejų tipų - siauru ir plačiu kakliuku. Plataus kaklelio buteliukai rekomenduojami kūdikiams, kurie maitinami natūraliai, bet kartais mamai tenka išeiti, vaikutį palikti auklei ar artimiesiems, kurie pamaitins mažylį iš buteliuko. Platesnis žindukas panašesnis į mamos krūties anatomiją, kūdikis, maitinamas iš tokio buteliuko, neatpras žįsti krūties. Pienas teka panašiai kaip iš krūties. Platesnis buteliukas rekomenduojamas ir tuo atveju, jei vien mamos pieno nepakanka, kūdikis blogai priauga svorio. Tada, pamaitinus krūtimi, kūdikiui galima pasiūlyti pieno mišinio būtent iš tokio buteliuko.

Jeigu vaikelis maitinamas tik dirbtinai ir mamos krūties visiškai nežinda, labiau tinka siauresnis buteliukas su siauresniu žinduku. Kūdikiui iš jo maitintis bus lengviau ir jis greičiau pavalgys. 

 

Kokio amžiaus mažyliams skirti DR. BROWN'S buteliukai?

Jie skirti kūdikiams nuo gimimo iki tol, kol buteliuko reikės. Kai vaikelis paauga, pilvuko diegliai nebevargina, tada oro cirkuliacijos sistemą iš buteliuko galima išimti ir buteliuką toliau naudoti be sistemos. 

Buteliukai pagaminti iš saugių vaiko organizmui medžiagų. Galima pasirinkti  jo dydį ir nepamiršti pakeisti žinduką, kai jis susidėvės. Žindukai turėtų atitikti ir vaiko amžių mėnesiais (tai  visada nurodomas ant pakuotės),  nes kuo didesnis vaikelis, tuo didesnė turi būti skylutė žinduke. Laikas keisti žinduką, jeigu maitinant Jūsų kūdikis springsta, jam sunku nuryti, kosėja, pienas valgant bėga iš burnytės, atsisako buteliuko, sunku traukti, ilgiau valgo, vangus ar sudirgęs valgymo metu, maitinamas užmiega. Tinka tik „Dr.Brown’s“ plataus kaklelio „Options+“ buteliukams. Be bisfenolio BPA.

 

Kokius buteliukus naudoti neišnešiotiems kūdikiams?

Yra  specialių DR. BROWN'S buteliukų bei žindukų neišnešiotiems kūdikiams. Neišnešiotukų virškinimo sistema ypač jautri, jie dažniau atpila, vargina pilvuko pūtimas ir diegliai. Tokiems naujagimiams  ypač nepalanku, jei kartu su pienuku nuryja ir oro. Šią problemą galima išspręsti, parinkus tinkamą buteliuką ir būtinai žinduką neišnešiotukui. Šie žindukai turi mažą pratekėjimą, kad pienukas bėgtų labai lėtai, o mažylis nespringtų.

 

Kaip tinkamai buteliukus prižiūrėti?

Visos dalys patogiai bei paprastai išsirenka. Kiekvienoje pakuotėje yra šepetėlis skirtas oro cirkuliacijos sistemai plauti. Visas dalis galima sterilizuoti elektriniuose bei mikrobangų krosnelių sterilizatoriuose arba tiesiog gerai išplovus apipilti verdančiu vandeniu.

© Visos teisės saugomos 2023