Tarpdančių šepetėliai pagal poreikius

Kasdienė dantų priežiūra yra labai svarbi gerai dantų būklei, nes besikaupiantys maisto likučiai sukelia kenksmingus procesus. Dantų šepetėlio ir pastos tinkamai išvalyti dantis nepakanka, nes dantų tarpus sudėtinga pasiekti ir išvalyti. Tarpdančių šepetėliai, sukurti specialiai sunkiai prieinamoms dantų vietoms efektyviai apsaugo nuo bakterijų ir apnašų kaupimosi. Lankstūs ir itin ploni šereliai lengvai patenka į siaurus tarpdančius ir gerai juos išvalo. Ši savybė itin naudinga, jei nešiojate breketus, turite dantų implantų arba dantų protezų valymui.

Tarpdančių šepetėliai užtikrina geresnę burnos higienos priežiūrą. Tarp vartotojų paplitusi ir jų alternatyva – dantų siūlas, tačiau šepetėlį naudoti yra saugiau ir efektyviau. Naudojant dantų siūlą dažnai yra panaudojama per didelė jėga ir pažeidžiamos dantenos, be to, ne visais atvejais jį naudoti patogu (pavyzdžiui, nešiojant korekcinę vielutę arba breketus).

Tarpdančių šepetėliai pagal poreikius

Renkantis pastebėsite, kad tarpdančių šepetėliai skiriasi ne tik savo formą ar dizainu, bet ir dydžiu. Šepetėlio dydis yra svarbus ir leidžia pasirinkti patogiausią variantą. Siauriems dantų tarpams geriau tinka mažesni, plonesnius šerelius turintys šepetėliai, o jei tarpai tarp dantų padidėję – geriau rinktis kiek didesnę galvutę turintį modelį. Jei dvejojate dėl savo pasirinkimo, visada pasitarkite su odontologu, kuris galės įvertinti jūsų dantų būklę ir rekomenduoti tinkamiausio dydžio bei formos šepetėlį.

Tarpdančių šepetėliai skiriasi ir savo kokybe: antibakteriniai šereliai visada yra geresniu pasirinkimu, kokybiškos medžiagos užtikrina jų lankstumą ir efektyvumą. Žinoma, kokybiškas produktas gali kainuoti truputį brangiau, tačiau rūpinantis savo šypsena į tai verta investuoti.

Tarpdančių šepetėlio naudojimas

Valyti dantis rekomenduojama du kartus per dieną, o tarpdančiais reikėtų pasirūpinti bent kartą per dieną. Tarpdančių šepetėliai gali būti naudojami tuo pačiu metu, kai valote dantis įprastu dideliu šepetėliu – taip galima užtikrinti visapusišką dantų valymą. Šepetėlio šereliai turi patekti į tarpą tarp dantų, tačiau to niekada nerekomenduojama daryti naudojant stiprų spaudimą. Šereliai yra ploni ir lankstūs, todėl sunkiai prieinamas dantų vietas lengvai pasieksite atradę patogų šepetėlio palenkimo kampą. Lengvais horizontaliais judesiais kelis kartus perbraukite tarpdančius ir pašalinsite visas apnašas.