Profilaktinės kompresinės kojinės

Kompresinės kojinės yra terapijai naudojama kojinių rūšis. Nors šis metodas yra senas ir daug kur taikomas, pastaruoju laikotarpiu jo populiarumas sparčiai auga. Kompresinė terapija kojoms padeda palaikyti veninę ir limfinę sistemas. Veikimo principas yra pagrįstas mezgant specialiai išgaunamu kojos spaudimu, intensyviausiai juntamu čiurnos srityje ir silpnėjančiu aukščiau esančiose kojų dalyse. Aktyvesnė kraujotaka ir limfos apytaka bei įvairiausios spalvos ir modeliai leidžia padėti sau neišleidžiant krūvos pinigų ir beveik nededant pastangų.

Kompresinės kojinės yra skirstomos į tris rūšis, nuo kurių priklauso jų naudojimo galimybės bei poreikis.

Profilaktinės kompresinės kojinės

Šios kojinės sukuria lengvą spaudimą, todėl gali būti patogiai naudojamos siekiant išvengti kojų problemų ateityje. Rekomenduojamos tiek vyrams, tiek moterims, ypač tiems, kurie dirbą sėdimą ar stovimą darbą. Profilaktiškai šias kojines rekomenduojama pasiimti ir į kelionę, nes jos dažnai susijusios su ilgu sėdėjimu vienoje vietoje, o žmogui nejudant, sulėtėja ir kraujotaka kojų srityje. Nėščiosios dažnai susiduria su venų problemomis dėl augančio svorio ir didesnės kojų apkrovos, todėl šios kojinės patariamos naudoti kaip profilaktinė priemonė.

Gydomosios kompresinės kojinės

Šios kojinės gali būti skirtingo spaudimo, skirstomos į keturias klases, ir yra rekomenduojamos pacientams pagal problemos lygį. Įprastai tokia kompresinė terapija yra taikoma tiek lėtinėms problemoms spręsti, tiek pooperaciniu laikotarpiu. Nerekomenduojama šio tipo kojinių nešioti savo iniciatyva, dėl jų nešiojimo poreikio gali patarti gydytojas, kuris taip pat nurodys ir kokios klasės kojinės yra reikalingos.

Sportinės kompresinės kojinės

Tai sportuojantiems žmonėms ir profesionaliems sportininkams skirta kojinių rūšis. Reikia paminėti, kad tokios kojinės yra tinkamos visų sporto šakų sportininkams ir nėra specializuojamos. Kojinių sukeliamas spaudimas leidžia greičiau atpalaiduoti raumenis įvairiais pratimais ir pasiruošti aktyviai veiklai. Be to, tokios kojinės yra patogios, nes niekada nesmunka, puikiai aptempia koją, tad netrukdo sportinei aprangai. Sportininkams skirtos kompresinės kojinės yra iš orui laidžios medžiagos, neleidžia kauptis drėgmei. Tai labai svarbu ir patogu daug judant, todėl šias kojines dažnai renkasi lengvosios atletikos šakų sportininkai.