Maisto papildų vartojimas

Maisto papildai – tai kasdienės mitybos priedai, kurie užtikrina pakankamą organizmui reikalingų medžiagų kiekį. Vitaminų ir mineralų kartais stinga dėl nepilnavertės mitybos, netinkamo maisto pasirinkimo ar didelio užimtumo, streso. Be to, daugiau medžiagų organizmui reikia ir tuomet, kai turime intensyvios veiklos, sportuojame ar po ligos atstatome imunitetą.

Dažniausiai maisto papildai yra tablečių, kapsulių ar miltelių pavidalo, o jų viduje slepiasi iš medžiagos, kurias įprastai gauname ir su maistu. Toks mitybos papildymas leidžia ne tik gauti didesnį naudingų medžiagų kiekį, tačiau ir tikslingai jas pasirinkti. Priklausomai nuo veikliosios medžiagos, papildai gali būti skirti raumenims, akims, odai, smegenų veiklai ir kt. Išsirinkti tinkamą produktą gali padėti vaistininkas – maisto papildai nėra taip griežtai kontroliuojami kaip vaistai, todėl jų galima įsigyti be recepto. Vis dėlto jei norite tikslingai praturtinti savo mitybą, geriausiai pasikonsultuoti su bendrosios praktikos gydytoju, kuris įvertins sveikatos būklę, tyrimų rezultatus ir rekomenduos tinkamiausią produktą.

Maisto papildai tradiciškai yra parduodami vaistinėse, tačiau jų galima nusipirkti ir kai kuriose parduotuvėse arba internetu. Specializuoti sportininkams skirti produktai paprastai yra parduodami specialiose parduotuvėse, kur suteikiam išsamesnė konsultacija dėl produkto vartojimo. Didelė gausa skatina ir gamintojų konkurenciją, todėl kuriamos įtaigios reklamos, patraukliai pateikiami privalumai. Svarbu nepasimesti šiame pasirinkime ir vadovautis savo poreikiais – niekada nepirkite ir nevartokite papildo vien dėl to, kad patiko jo reklama, dizainas ar žadamas rezultatas. Pavyzdžiui, kai kurie maisto papildai žada apsaugoti plaukus nuo žilimo, tačiau jei jau pražilote, gerti tokio papildo paprasčiausiai nėra prasmės.

Siekdami tinkamai praturtinti savo mitybą ir pagerinti savijautą, visada vadovaukitės produkto naudojimo instrukcija. Maisto papildai nėra vaistai, o jų sudėtis dažniausiai yra augalinė ir natūralios kilmės, tačiau tai nereiškia, kad tokiomis kapsulėmis galima piktnaudžiauti. Visada laikykitės rekomenduojamų papildo gėrimo intervalų, atidžiai sekite nurodymus ir nedarykite savavališkų pertraukų – tik taip suteiksite organizmui reikalingą medžiagų kiekį. Net ir natūralios sudėties produktai gali sukelti įvairias alergines reakcijas, tad jei pastebėjote tokį poveikį, vadinasi, papildas nėra jums tinkamas.