Kuo ypatingas kremas nuo saulės?

Saulės spinduliai odai daro žalingą neigiamą poveikį, kenkiantį išvaizdai: odos paviršinis sluoksnis sausėja, netenka drėgmės, atsiranda raukšlelės, ilgainiui saulė gali paskatinti pigmentinių dėmių atsiradimą ir kitas odos problemas. Apsisaugoti nuo neigiamo saulės poveikio padeda kremas nuo saulės.

Kuo ypatingas kremas nuo saulės?

Savo tekstūra ir kvapu visi kremai yra panašūs, tačiau apsaugai nuo saulės skirtų produktų sudėtyje yra papildomų ingredientų, užtikrinančių odos drėkinimą ir apsaugą. Apsaugos lygį galima įvertinti pagal skaičiuką, nurodomą ant pakuotės. SPF 15, SPF 30 ir kiti skaičiai nurodo apsaugos nuo saulės faktorių. Kuo SPF skaičius yra didesnis, tuo ilgiau oda gali atlaikyti saulės poveikį.

Tiesa, apsaugos nuo saulės faktorių gali turėti ne tik kremas nuo saulės, bet ir, pavyzdžiui, dekoratyvinė kosmetika: pudra, tonuojantis kremas, akių šešėliai. Šiuose produktuose SPF skaičius nebus didelis, nes pagrindinė jų funkcija yra dekoratyvinė, tačiau bent minimali apsauga nuo saulės rekomenduojama visais metų laikais.

Kremas nuo saulės reikalingas ištisus metus

Vos atėjus šiltiems orams bėgama pirkti kremo nuo saulės, tačiau specialistai pataria šią priemonę naudoti visus metus. Visų pirma todėl, kad tokie kremai pasižymi ypatingai drėkinančiu poveikiu, o drėgmės odai dažniausiai trūksta. Be to, žiemą saulė taip pat kenkia odai, tačiau nejusdami jos šilumos, nesusimąstome ir apie spindulių ilgainiui padaromą žalą.

Apsauga nuo saulės yra rekomenduojama visada, kai planuojate ilgesnį laiko tarpą praleisti atvirame ore, nesvarbu, koks metų laikas tai bebūtų. Jei diena saulėta, visada pasirūpinkite savo oda. Kremo naudojimo instrukciją rasite ant pakuotės, tačiau jos neignoruokite. Dažniausiai daromos dvi klaidos, kurios lemia nudegimus saulėje:

- Kremas tepamas tada, kai oda nuo saulės jau yra įkaitusi ir išsausėjusi;

- Kremas tepamas nekankamai dažnai arba pakartotinai netepamas nusimaudžius vandenyje.

Prisiminkite, jei norite ilgai džiaugtis gražia oda, ja būtina rūpintis. Žinoma, vien kosmetinių priemonių nepakaks – odai labai svarbi ir tinkama mityba bei pakankamas vandens kiekis organizme, mankšta ir aktyvi fizinė veikla, rūpestinga kasdienį priežiūra.