Kaip išsirinkti tinkamą dantų šepetėlį?

Dantų šepetėliai jau seniai tapo neatsiejama žmonijos gyvenimo dalimi, o šiandien gamintojų siūloma jų įvairovė tiesiog pribloškia. Įvairiausios spalvos, dydžiai ir skirtingas dizainas – išsirinkti labiausiai patinkantį šepetėlį gali būti sudėtinga, juolab, kad dar siūlomi ir skirtingo storio šereliai, pagaminti iš skirtingų medžiagų.

Kad ir kokia spalva būtų jūsų mėgstamiausia, rinkdamiesi šepetėlį dantims pirmiausia atkreipkite dėmesį į šerelius. Jie turėtų būti minkšti – taip nepažeisite danties paviršiaus ir dantenų. Kietesnių šerelių šepetėliai yra skirti protezams ar implantams valyti. Apie šepetėlio šerelių minkštumą informuoja užrašas ant pakuotės: įprastai dantų šepetėliai gali turėti labai minkštus, minkštus, vidutinius ar kietus šerelius. Visos pirmosios trys kategorijos yra tinkamos, priklausomai nuo asmeninių pomėgių ir gydytojo stomatologo rekomendacijų.

Kitas svarbus aspektas – šepetėlio galvutės dydis. Šį sprendimą lemia asmeniniai poreikiai, nes šepetėlis visų pirma turi būti patogus naudoti. Kai kurie dantų šepetėliai išsiskiria neįprastomis formomis ir dizainu, tačiau rinkdamiesi tokius modelius tikriausiai rizikuosite savo patogumu. Dantų valymui skirsite laiko kasdien, todėl pasirūpinkite, kad šis procesas būtų patogus ir efektyvus.

Lanksti rankenėlė yra patogesnė naudojimui, nes leidžia lengviau manevruoti šepetėlio galvute ir pasiekti visas dantų vietas. Kai kurie rinkoje siūlomi dantų šepetėliai turi ir papildomų funkcijų, pavyzdžiui, specialią detalę liežuvio valymui. Ji efektyviai ir švelniai pašalina apnašas nuo liežuvio paviršiaus. Skirtingų spalvų ir formų šereliai taip pat palengvina apnašų pašalinimą, tad kokybiškas gaminys visada suteiks norimą rezultatą.

Vaikams skirti dantų šepetėliai yra dar įvairesni. Jie puošiami įvairiais gyvūnais, filmukų veikėjais ar pasakų herojais. Taip pat yra net ir grojančių ar kalbančių šepetėlių – visa tai padeda lengviau pripratinti mažuosius prie dantukų valymo. Žaidžiant viską daryti yra daug paprasčiau, o vaikams svarbu išmokti tinkamai valytis dantis ir pamėgti šį procesą.

Šepetėlį visada laikykite stiklinaitėje, nes taip leisite jam tinkamai išdžiūti. Dantų šepetėliai turi būti periodiškai keičiami. Ilgiau naudojant šepetėlį šereliai dėvisi ir gali pakeisti formą, o tai apsunkina valymą, išsiklaipę šereliai gali pažeisti dantenas ir suteikti nemalonių pojūčių.