Kaip atrasti Jums tinkamą dantų pastą?

Dantų pasta prekiauja maisto prekių, kosmetikos ir elektroninės parduotuvės parduotuvės, vaistinės. Daugybė prekybos vietų suteikia ir itin didelį pasirinkimą, kuris džiugina, tačiau priverčiau ilgokai prastovėti prie lentynos renkantis. Jautriems dantims, gaiviam burnos kvapui, balinanti, stiprinanti emalį, skirta rūkoriams... Rodos, universalios dantų pastos nėra, tad kaip atrasti tinkamą?

Svarbu paminėti, kad tinkamai burnos higienai svarbiausias yra reguliarus dantų valymas, o ne naudojamos priemonės. Visgi, dantų pasta šį procesą padaro malonesniu, suteikia malonų skonį ir kvapą. Norėdami tinkamai pasirinkti, pirmiausiai pasikonsultuokite su odontologu – profesionalas, žinodamas jūsų dantų būklę ir dantų pastų sudėtis bei specifiką, patars geriausiai. Juk svarbu vadovautis ne tik reklaminiais šūkiais, pakuotės dizainu ir tariamais privalumais. Juolab, kad dažnai skelbiamo stebuklingo gydomojo poveikio dantų pasta neturi – ji visgi laikytina pagalbine priemone, padedančia prižiūrėti dantis.

Nemanykite, kad brangesnis produktas visada bus geresnis. Kainą dažnai lemia daugybė veiksnių, pavyzdžiui, išlaidos reklamai, importui ir daugybė kitų, tiesiogiai nesusijusių su paties produkto kokybe ir naudingomis savybėmis. Ne išimtis yra ir dantų pasta, kurios kainos gana ženkliai skiriasi. Svarbu žinoti tai, kad visi mūsų šalyje parduodami higienos produktai atitinka bendrus reikalavimus, bendrus standartus, taigi yra tinkami naudoti.

Jei išsirinkti labai sunku, neribokite savęs ir rinkitės kelis variantus. Skirtingas dantų pastas, net jei ant jų nurodytas skirtingas poveikis, galite naudoti pakaitomis – taip valytis dantis bus smagiau ir maloniau. Viena daugiausiai diskusijų keliančių temų yra fluoro naudojimas, odontologų nuomone jo turėtų būtų bent periodiškai naudojamoje pastoje. Fluoro nuryti negalima, todėl vaikams skirti produktai fluoro neturi, o tai suteikia galimybę gamintojams varijuoti įvairiais skoniais. Tiesa, galima rasti ir suaugusiems skirtų pastų su įvairiais skoniais, tačiau jos nėra labai populiarios, todėl jų pasirinkimas mažas.

Dantų valymo procese ne mažiau svarbus vaidmuo atitenka ir dantų šepetėliui. Tinkamas šepetėlis turi būti minkštas, švelnus ir lanksčiais šereliais. Be to, populiarus stereotipas, kad dantų pasta reikia padengti visą šepetėlio galvutę – iš tikrųjų tai gamintojų triukas ir pakanka naudoti žirnio dydžio produkto kiekį.