Žanna Jankovskaja
Vaistinių augalų
kariauna
Žolininkė Žanna Jankovskaja sako,
kad su liga kovoja visa augalų kariuomenė. Kiekviename recepte viena vaistažolė yra karalius, kitos - jo palyda: kariai, ginklanešiai, žvalgai, žirgai, jiems palankus vėjas
ar žemė po kojomis.
Kaunietę žolininkę Žanną Jankovskają galime vadinti modernia savamoksle, turinčia tradicinės medicinos žinių. Dešimt metų Kauno klinikose išdirbusią medikę alternatyviąja medicina susidomėti privertė artimųjų negalavimai. Būdama trisdešimt trejų ji skausmingai pajuto, kad tradicinė medicina toli gražu ne visada gali padėti.
Kelias į Lietuvą
Žanna gimė Estijoje, baltarusės ir suomio šeimoje. Jauni tėvai prastai sutarė, metukų neturinčią dukrelę atidavė auginti močiutei į Baltarusijos kaimą. Kai mergaitei suėjo penkeri metai, tėčio giminė priragino porą pasiimti dukrelę, tikėdamiesi, kad augindami ją gyvens kartu, tačiau tėvų santuoka vis dėlto iširo.
Iki dešimties metų Žanna dažnai sirgo plaučių uždegimu, mėnesiais gydėsi ligoninėse, sanatorijose. Kai pradėjo šokti, kiekvieną rytą mankštintis, lankyti gimnastiką, lengvąją atletiką, įvyko stebuklas - ligos pasitraukė. Baigdama vidurinę mokyklą mergina neabejojo norinti studijuoti mediciną. Pasirinko natūralią ir tuo metu naują jos kryptį - masažą.
Kol ji studijavo Estijoje, patėvį komandiravo statyti Kauno šiluminės elektrinės, taip į Lietuvą atsikraustė ir žolininkės mama, sesuo. Baigusi studijas Žanna irgi atvyko į Lietuvą, įsidarbino Respublikinės Kauno klinikinės ligoninės fizioterapijos skyriuje. Kaune ir ištekėjo. Kai po kelerių metų artimieji išvyko atgal į Estiją, Žanna, su vyru Vladimiru auginanti tris vaikus, nesuabejojo, kad jos namai yra Lietuvoje. Kitur savo gyvenimo ji neįsivaizdavo.
Tačiau Lietuvoje 23 metus pragyvenusi, beveik be akcento lietuviškai kalbanti moteris iki šiol meldžiasi rusiškai - taip išmoko, taip lengviau.
Posūkis - vyro stuburo išvaržos
Vladimiras dirbo inžinieriumi vienoje Kauno gamykloje ir jautėsi sveikut sveikutėlis, kol netikėtai neužklupo daugybinės stuburo diskų išvaržos. Kauno medicinos instituto klinikų medikai labai stengėsi padėti, tačiau cheminiai vaistai, tempimai, kitos fizioterapijos procedūros norimo rezultato nedavė. Geriausių šalies neurologų konsultacijos nieko gero nežadėjo - teks operuotis. Tai sutuoktinių neviliojo: operacija - rizikinga, pagerėjimas - abejotinas. Pagaliau vienas neuropatologas patarė kreiptis į ekstrasensus, gal jie padėtų.
Vladimiras, perduodamas šį patarimą žmonai, pridūrė: „Tu ir pati rankose turi kažkokių galių, tik reikėtų jas lavinti." Kaip? Į šį skausmingą klausimą likimas atsakė žaibiškai. Jau kitą rytą laikraštyje „Kauno tiesa" Žanna perskaitė skelbimą, kvietusį į šešių dienų Džunos Davitašvili bioenergetinio masažo kursus. Jai ypač įstrigo žodžiai: „Jei norite padėti artimiesiems atsikratyti įvairių negalavimų." Moteris labai norėjo padėti vyrui.
Jaunai šeimai kursų kaina atrodė labai didelė, be to, reikėjo susirasti žmogų, kuris vakarais galėtų prižiūrėti devynių mėnesių amžiaus jauniausiąją dukrelę. Tačiau neabejojo - reikia tai reikia. Ir nesigailėjo. Po kursų Žannai pasaulis pasikeitė. Užrištomis akimis galėjo atkartoti priešais stovinčio žmogaus judesius, pridėjusi ranką prie kito žmogaus galvos - matyti jo smegenis, tarp tuščių degtukų dėžučių pajausti tą, kurioje guli auksinis dirbinys. O kai namuose susuko kaip vielą sunkų metalinį šaukštą, sutuoktinių akyse įsižiebė viltis - Vladimiras pasveiks. Jau po mėnesio skausmas ir nuskausminamieji vaistai pasitraukė iš vyro gyvenimo.
„Herbarius" - žolių žinovas
Pamatę šį stebuklą, sergantys draugai ir pažįstami taip pat pradėjo kreiptis pagalbos į Žanną. „Teisinga diagnozė yra bene svarbiausia sąlyga, kad žmogus pradėtų sveikti. Tačiau nustatyti ligos priežastį bioenergetiniu būdu man trukdavo apie dvi valandas. Likimas vėl pasiūlė netikėtą pagalbą. Pamačiau laidą per televiziją apie virgulininką ir susidomėjau šiuo diagnostikos būdu. Jau iš karto po tos laidos griebiau mezgimo virbalus, sulenkiau juos reikiamu kampu ir pasidariau pirmąsias virgules. Jomis pabandžiau patikrinti artimuosius - pavyko. Dabar kruopščiai diagnozei nustatyti virgulėmis užtrunku apie 45 minutes. Seniai besilankantiems pacientams užtenka 10-15 minučių", - pasakoja alternatyviosios medicinos žinovė.
Pasak jos, tereikia nukreipus virgules į žmogų lėtai praeiti nuo vieno organo prie kito. Jeigu virgulės susikryžiavo ties tam tikru organu - inkstais, kepenimis ir kt. - šie organai serga, juose nėra energijos. Pasakyti, koks organas kuo serga, moteriai padėjo ir studijuojant mediciną įgytos žinios.
Holistinis požiūris į sveikatą, medicinos žinios, išlavintos ekstrasensorinės savybės ir nuoširdus noras padėti kitiems traukte traukė žmones į keturių kambarių Jankovskių butą Kalniečių mikrorajone. Suvokusi, kad ji padeda atstatyti sveikatą jau ne tik namiškiams ir bičiuliams, 1994 metais Žanna įkūrė individualią įmonę „Herbarius", kurią po dvylikos metų perregistravo į uždarąją akcinę bendrovę.
„Dėl pavadinimo daug galvos nesukau. „Herbarius" lotyniškai reiškia „žolių žinovas". Vaistažoles labai gerbiau ir gerbiu, jas laikau tikraisiais vaistais. Cheminiai vaistai tik nuslopina ligą, tarsi užgesina gaisrą, o rusenančias žarijas turi įveikti kitos, švelnesnės priemonės. Tam ypač tinka vaistažolės. Jos, suprantama, vartojant išmintingai, padeda niekam nekenkdamos, saugodamos kiekvieną organą. Štai suserga vaikas plaučių uždegimu, gydytojas jam skiria antibiotikų. Tačiau jie plaučių nepagydys, tik prislopins uždegimą. Galutinio rezultato pasieksime vartodami vaistažoles, darydami mankštas ir masažus, kurie išvalys iš plaučių skreplius, pagerins kraujo cirkuliaciją, aprūpins deguonimi. Jeigu suskaudus galvai žmogus išgeria analgino, tabletė nuima skausmą, bet smogia kepenims. Gerai, jei žmogus tą analgino tabletę išgeria kartą per metus. O jeigu jį kamuoja rimtos bėdos ir skausmai, jis kone kasdien geria analginą ir net neieško skausmo priežasčių, žala akivaizdi. Gydymas vaistažolėmis - labai šventas, reikalauja gilaus žmogaus, gamtos ir visatos pažinimo. „Žolininkė" man skamba garbingiau negu „profesorė", - sako alternatyviosios medicinos žinovė, kuriai kadaise dėstytojai pranašavo mokslininkės karjerą.
Vaistažolės pagal darbo pobūdį
Visą dieną sėdintiems prie kompiuterio žmonėms, kuriems dažnai skauda galvą, rausta akys, spaudžia širdį ir sprandą, silpsta regėjimas ir atmintis, žolininkė pataria būtinai daryti pertraukėles ir pajudėti, porąkart per metus po dvi tris savaites gerti vaistinių medetkų arbatos. Ji neutralizuos kompiuterio poveikį, padės žarnynui, gerins regėjimą, stiprins širdelės veiklą ir nervų sistemą, o nuspaustos vaistažolės bus puikus kompresas pavargusioms akims.
Dirbantiesiems laboratorijose su švinu siūlo gerti dirvinių asiūklių, supamiems rūgščių ir acetono garų - kraujažolių, triūsiantiems dulkėtoje aplinkoje - čiobrelių ar kitų kvėpavimo takų veiklą gerinančių augalų arbatų.
Kodėl gydytojai paprastai pacientus gydyti pradeda ne nuo silpniausių vaistų? „Tradicinė medicina orientuota ne į profilaktiką, o sunkių užleistų ligų gydymą, stiprius cheminius vaistus ir operacijas. Gydytojai taip įpratę, žmonės į juos paprastai ir kreipiasi tik kritiniais atvejais. Juk kiek žmonių infarktas ištinka netikėtai, nepajutus šios rimtos ligos požymių", - sako Žanna.
Debesylas - augalų karalius
Dažniausiai žolininkė skiria plačiai veikiančias vaistažoles, ypač mėgsta didįjį debesylą. „Diagnozuodama virgulėmis, galiu stebėti ir žolių poveikį organizmui. Pastebėjau, jog debesylo arbata padeda ne tik nuo kosulio, plaučių tuberkuliozės, bet ir nuo kasos uždegimo, cukraligės, vidurių pūtimo, storosios žarnos gleivinės uždegimo, širdies ir sąnarių reumato, kraujagyslių aterosklerozės, epilepsijos, emocinio nestabilumo ir kt. Savo nuostabai, Tibeto medicinos farmakopėjoje perskaičiau tą patį apie didžiojo debesylo šaknų savybes. Tibeto medicina naudoja daug sudėtingų vaistažolių receptų. Manoma, kad liga atsiranda dėl harmonijos sutrikimo organizme, vaistažolės skiriamos jai atstatyti. Kovoti su liga pakviečiama visa augalų kariuomenė. Kiekviename recepte tam tikra vaistažolė yra karalius, kitos - palyda: kariai, ginklanešiai, žvalgai. Vaistinių augalų karaliumi daugelyje Tibeto receptų laikomas didysis debesylas. Stipriausiais kariais, žvalgais ir kitais kovotojais su liga - dygliuotasis šaltalankis, dirvinis asiūklis, paprastasis erškėtis ir taip toliau. Kariuomenės žirgai, jai palankus vėjas ir žemė po kojomis - mineralinės medžiagos, įvairios smalos, dervos, akmenys. Tokiuose daugiakomponentiniuose receptuose būna nuo trijų keturių iki šimto vaistažolių ir mineralinių medžiagų", - pasakoja moteris.
Paprastai savo pacientams ji siūlo gerti stiprią vaistažolių arbatą, stikline verdančio vandens užplikyti šaukštą ar du smulkintos žolės. „Vaistinė arbata - ne žaidimas. Ją siūlau ruošti taip, kad namų sąlygomis gautume kuo daugiau naudos iš kuo mažiau žaliavos. Jei takažoles užvirtume, arbata padėtų tik nuo šlapimtakių ir inkstų ligų, išgrauštų dantų emalį. Kai takažoles valandai užplikome verdančiu vandeniu, žolės nespėja išleisti žalingų medžiagų, o palieka nemažai naudingų. Taip paruošta takažolių arbata gydo ir gimdos kaklelio žaizdeles, kairės kiaušidės cistas, kairiojo galvos smegenų pusrutulio kraujagysles, kairįjį šlapimtakį, kairės kojos venas, tromboflebitą", - sako žolininkė, pastebėdama, kad jeigu žmogui nepavyksta tiksliai valandai užplikyti vaistažolių, geriau palaikyti trumpiau, o ne per ilgai.
Švelnūs ir patikimi
Pacientams Žanna pasakoja ne tik apie vaistažoles, bet ir apie fizinį aktyvumą, meditacijas, maisto papildus (mat mano, kad šiais laikais, kai pablogėjo ekologinės sąlygos, žmonės valgo daug konservuoto maisto, būtini papildai norint išsaugoti sveiką protą ir kūną), dažną paragina atsisakyti kokių nors maisto produktų, pradėti mankštintis ir net pataria, kokie pratimai geriausiai vytų besiformuojančias ligas.
„Bet save vadinu žolininke. Mat vaistažolės mano siūlomoje pagalboje yra svarbiausios", - pastebi žolių žinovė. Ją skaudina kartais girdimi žodžiai, kad vaistažolės tinka tik profilaktikai. Žanna mano, kad būtent vaistažolės yra tikrieji vaistai, o dauguma cheminių vaistų ligų neišgydo, tik nuslopina trumpam, žlugdydami natūralų imunitetą. Tarkim, antibiotikai ligą iš plaučių perkelia į sąnarius, vaistai nuo kraujo spaudimo dažniausiai vargina inkstus, lyg botagu ragindami judėti ir taip nusilpusį organą. Vaistiniai augalai, mankštos ir meditacijos veikia kitaip, suteikia organizmui būtinos gyvybinės erdvės ir energijos.
Pasak jos, nėra vienos ligos. Pavyzdžiui, bronchinė astma ar alergija rodo organizmo neatsparumą ir užterštumą, sąnarių podagra - inkstų veiklos sutrikimą, blogą šlapimo rūgšties šalinimą iš kraujo. Žolininkė pastebi, kad dažnai alergiją galima įveikti be cheminių vaistų - bent mėnesiui atsisakius pieno produktų, citrusinių vaisių, kavos, geriant trispalvės našlaitės ir triskiaučio lakišiaus arbatas, kas rytą sportuojant, drėgnai valant gyvenamąsias patalpas.
Eilės priimamajame
Patekti konsultuotis pas Žanną Jankovskają nėra lengva. Žmones traukia tai, kad ligas ji diagnozuoja virgulėmis, be jokių tyrimų. Kaip įsitikino šių eilučių autorė, per kelias minutes nusako visas ligas, kokiomis teko sirgti vaikystėje, tas, kurios tik formuojasi ir pasireikš dar po kelių ar keliolikos metų. Tiesa, tai gali gerokai išgąsdinti. Tada Žanna ramina, kad jos pacientai gyvena ilgai - juk geriau, kai žmogus žino apie ligos užuomazgą ir sveikatinasi, negu kai ji nepastebimai išklibina organizmą.
Šių eilučių autorei išgirdus apie dešimtį ligų nekristi į paniką leido suvokimas, kad kažkurios ligelės iš solidžios jų puokštės gyvuoja jau ilgai, beveik netrukdydamos gyventi ir mamos patirtis (būdama keturiasdešimties ji jau gydėsi, o ir sulaukusi septyniasdešimties sėkmingai tebedirba), ramino ir Žannos žodžiai, kad pagrindinė sveikatos bėda yra nervinė įtampa. Jau žinojau, kiek galiu ją sumažinti kelioms dienoms ištrūkusi iš namų ir darbo, darydama autogeninę treniruotę.
Kelis kartus Žannos primygtinai paraginta išsitirti širdį, aukščiausio lygio gydymo įstaigose vis išgirsdavau patikinimą, kad viskas normalu, nors išsinešdavau po kelis vaistų receptus. „Jei operuoti ar skirti stiprių cheminių vaistų nereikia, gydytojai sako, kad žmogus sveikas. O ligą gydyti reikia nuo ankstyvos jos užuomazgos", - anaiptol ne džiugiai komentavo alternatyviosios medicinos žinovė.
„Herbarius" pacientus registruoja metams pusantrų į priekį. Jau porą metų nauji žmonės neregistruojami, išimtys daromos tik sunkiai sergantiems vaikams. O norinčiųjų patekti - daugybė. Besiveržiančiųjų be eilės dažnai būna tiek pat, kiek užsiregistravusiųjų: „Ar priimsite išimties tvarka? Pažiūrėkite, kodėl skauda? Turiu siuntimą operuotis, žvilgtelkite trumpam, gal išsiversiu be operacijos", - tokie žodžiai dažnai skamba priimamajame.
„Mano išmintis - jūs, pacientai. Pradėjusi dirbti su besikreipiančiais žmonėmis susitikdavau dažnai, kas mėnesį, vėliau - kas pusmetį, dabar - kas metus. Rašau ir saugau ligos istorijas, matau, kaip žmones veikia įvairios vaistažolės. Skaitau daug literatūros, jos siūlomas priemones patikrinu praktiškai. Pavyzdžiui, ne vienas šaltinis tvirtino, kad kraujagysles gydo graikinių riešutų užpiltinės. Bet kai paskirdavau jų pirmiesiems pacientams, nepadėdavo, kol pagaliau aptikau, kad užpiltinės daromos ne iš pačių riešutų, o tik iš jų kevalų pertvarėlių," - pasakoja žolininkė.
Neretai į ją kreipiasi žmonės po penkerių ar dešimties metų pertraukos, prašydami pagalbos įveikti ką tik atrastą ligą. O Žanna atvertusi išsaugotas jų ligų istorijas parodo, kad ši bėda buvo pastebėta jau ir per ankstesnį vizitą, tik žmogus jos nejuto.
Ryto ritualai
Norintiems gyventi sveikiau Ž. Jankovskaja yra parašiusi knygas „Diena be tabletės", „Aš padedu būti sveikiems". Jose žolininkė akcentuoja, kad gyvendami beprotišku tempu žmonės pamiršta, jog mūsų kūnui reikia dėmesio ir remonto, kaip automobiliui, drabužiams ar avalynei. Jeigu kiekvieną rytą rastume laiko rytinei mankštai, išmoktume ir darytume atsipalaidavimo pratimus ar medituotume, nereikėtų raminamųjų vaistų, masažų dėl nugaros ir galvos skausmų.
Ryte nuskambėjus žadintuvui Žanna ragina žmones neskubėti šokti iš lovos, ypač jei kankina stuburo skausmai. Gulėdami ant nugaros po dešimt kartų ištempkime abi kojas, pirštus palenkę į save. Tada atsisėdę lovoje lėtai pasukime galvą į kairę, po to į dešinę, stengdamiesi ausį padėti ant peties, pamasažuokime pečius. Aptikę skausmingų vietelių, jas pamaigykime stipriau. Šie taškai rodo gresiantį pavojų susirgti.
Dar reikėtų bent dešimt minučių skirti rytinei mankštai. Be įprastų pratimų visoms raumenų grupėms Ž. Jankovskaja pataria padaryti kelias jogos asanas. Atsistoję suglauskime kulną prie kulno, kelį prie kelio, nykštį prie nykščio, kelius įtempkime, kad net pakiltų jų girnelės, įtraukime pilvą ir sėdmenis, iškelkime ir tempkime rankas į viršų, kad įsitemptų stuburas ir jaustumėmes lyg tempiami už plaukų į lubas. Taip stovėdami suskaičiuokime iki trisdešimties. Ši kalno poza, pasak medikės, labai naudinga tiems, ką dažnai kamuoja krūtinės dalies stuburo skausmai, gerina laikyseną, stiprina pilvo, nugaros ir kojų raumenis, pagyvina protą. Kita labai reikalinga jogos poza - žvakė.
Tikite, kad žmonės gali gydytis iš knygų? „Iš jų daug ko išmokau, ir pati rašau apie galimybę gydytis natūraliai, raginu žmones daugiau dėmesio skirti rytinei mankštai ir fiziniams pratimams, pateikiu dažniausiai prireikiančių receptų. Mano knygose žmonės pastebi labai skirtingus dalykus - vieni dėkoja už buitinius patarimus, kiti - už receptus, kuriuos noriai rekomenduoja artimiesiems ar net internete. Daug kam atrodo, kad aprašiau būtent juos, taip panašiai ir aktualiai nuskamba situacijos", - sako žolininkė.
Svarbiausi principai
Ligas Žanna vadina neišvengiamomis mūsų gyvenimo palydovėmis. Ji abejoja, ar jokių skausmų, galvos svaigimo, vidurių pūtimo nejaučiantys žmonės yra sveiki. Tiesiog yra žmonių, kurie nesiskundžia, nes jų sensoriniai nervų galiukai yra nejautrūs ir jie nejaučia skausmo.
„Sergame visi, nes visi gyvename neteisingai. Aš vegetarė jau penkiolika metų, neturiu ir žalingų įpročių, per Gavėnią ir Adventą pasninkauju, nevalgau ne tik mėsos, bet ir žuvies, kiaušinių, pieno produktų, bandelių, saldainių, - pakankamai išvalau organizmą. Bet nesugebu laikytis dienos režimo, dažnai pavalgau tik vakare, nors termose užplikytos košės kasdien atsinešu į darbą. Ligų perimame su genais, jas formuoja aplinka - plastikiniai langai, grybeliai ar pėlesiai butuose, laisvalaikis, praleistas prie televizoriaus ir kompiuterių, geopatogeninės zonos ir daugybė kitų veiksnių. Todėl svarbu skirti dėmesio sveikatai palaikyti. Belieka tik užjausti geriančius, rūkančius ar kitų žalingų įpročių turinčius žmones - jie patys kasdien žaloja save", - kalba žolininkė.
Alternatyviosios medicinos žinovė įsitikinusi, kad griežtas pasninkas du kartus per metus - geriausia įvairių ligų profilaktika. Jai prieš Kalėdas atsisakyti maisto yra lengva, prieš Velykas - šiek tiek sunkiau. Per Gavėnią dar sudėtingiau yra kontroliuoti emocijas - susierzinimą, nepatenkintą žvilgsnį, mintis. Didžiosios metų šventės nebūtų sakralios, jeigu laukdamas jų žmogus nesistengtų būti šviesesnis - nieko neapkalbėti, neniekinti, nepykti ir nejausti nuoskaudų, tik meilę, vienovę su žmonėmis ir gamta. To mokytis būtina bent vardan savo sveikatos.
Žolininkė neslepia, kad abejodama dėl kai kurių skiepų, kontraceptikų naudos, jaučiasi tarsi Don Kichotas, užsimojęs kovoti su vėjo malūnais. Todėl labai džiaugiasi, kad šalyje vienijasi alternatyviosios medicinos šalininkai, atsirado tinklalapių, propaguojančių panašias idėjas. Kažkada ji pati svajojo įkurti liaudies medicinos mokyklą, sudarė programą, dėstytojų sąrašą, bet sužinojusi, kiek biurokratinių barjerų tektų įveikti, nuleido rankas.
Močiutės džiaugsmai ir rūpesčiai
Šiandien ne tik Žannos ir jos vyro Vladimiro, bet ir vyresniojo sūnaus Artūro, vidurinės dukros Karinos gyvenimas susijęs su sveika gyvensena. Artūras tapo gydytoju kineziterapeutu, Karina dirbo „Herbarius" administratore, pernai pagimdė dukrelę.
2008-ųjų rugsėjį Žanna, dar neturėdama penkiasdešimties, tapo močiute. O kadangi naujagimei Klaudijai ligoninėje pradėjo pūliuoti akytė (močiutė įtarė auksinio stafilokoko užkratą), vaistažolių arbatėle ją girdo nuo trečios gyvenimo dienos. Pirmiausia kovoti su mažosios ligomis močiutė pakvietė numylėtinį didįjį debesylą, kurio arbatėlės naujagimė kasdien geria. Jeigu mažylė viduriuoja, tėvai jai duoda vaistinių ramunių, jei pradeda kosėti - čiobrelių arbatos. Kai jaunos šeimos namuose apsilanko svečių, naujagimė tampa nerami, prasčiau miega, tėvai ją girdo mėtų arbatėle, maudo apynių spurgų nuovire.
Žanna neįsivaizduoja savo ryto be rytinės mankštos su jogos pratimais, bent du vakarus per savaitę skiria sporto klubui. Ko tik nebandė - baseiną, aerobiką, taiči, pramoginius šokius, pilates. Žolininkė dar tapo ant šilko, piešia pastelinėmis kreidelėmis, gamina įvairius dirbinius iš miško ar jūros dovanų, kuria eilėraščius, mėgsta dainuoti.
Geriausiai alternatyviosios medicinos žinovė pailsi gamtoje. Jai atostogos ne atostogos be Neringos. Ten stengiasi prisirinkti ir vaistažolių, kas jai teikia daug malonumo. Renka vis tose pačiose vietose, tik šiek tiek praretindama augalus žirklėmis kas porą savaičių. Ji įsitikinusi, kad prisirinkti ir pačiam prisidžiovinti vaistažolių yra daug sveikiau ir naudingiau negu pirkti vaistinėse - juk žmogus būna gamtoje ir iš jos semiasi stiprybės, džiovindamas galvoja apie savo sveikatą ir taip sau padeda. Tik atsidūsta, kad mažai kas nusiteikęs tai daryti, daugumai žmonių tiesiog trūksta laiko, paprasčiau yra nueiti nusipirkti, išgerti cheminių vaistų... ir taip bėgti tolyn nuo savo sveikatos. O ir gydantis pirktomis vaistažolėmis pakanka rūpesčio - jas reikia kasdien plikyti, po tam tikro laiko nukošti ir išgerti prieš arba po valgio.
Kaip dera verslas ir vaistažolės? Žanna mano - ši veikla leidžia pragyventi, o praturtėti - ne. Galbūt vidinės nuostatos stabdo? Jau pats darbas yra atlyginimas už vargus, nes teikia vidinio džiaugsmo.
„Svarbiausia yra gerai pajausti atėjusio žmogaus problemas. O atlygis jau turėtų būti pacientų, ne mano rūpestis" - sako žolininkė, pastebėdama, kad šeima didėja, poreikiai - irgi. Nenumaldomai traukia kelionės, joms irgi reikia lėšų. Šeimos finansinę būklę šiek tiek palaiko maisto papildų tinklinės rinkodaros sistema. Nors svarbiausia ne pajamos, o ypač aukšta siūlomų produktų kokybė, bioenergetinė vertė.
Stebuklai aplinkui ir mumyse
Žolių žinovė gamtoje vis aptinka stebuklų ar netikėtumų. Net savo knygoje aprašė susitikimą su ruoniuku pajūryje netoli Juodkrantės. Sumaniusios su dukromis ruoniuką nufotografuoti, paprašė vyro nueiti į namus paimti fotoaparato. Kadangi ruoniukas sukosi jūros link, pabandė jį sulaikyti dainuodamos lietuvių, rusų, ukrainiečių liaudies dainas, bet labiau jį sudomino „Bitlų" repertuaras. Galop su gyvūnu susidraugauti padėjo rusų romansai - ruonis sustojo ir klausė pakėlęs galvą. Kai Vladimiras grįžo su fotoaparatu, šeima ligi soties prisifotografavo su šiuo retu Baltijos pakrantės svečiu, o nueinantiems ruonis tarsi atsisveikindamas užriaumojo ir apsivertęs ant šono suplojo letenomis.
Žanna pastebi, kad vis daugiau stebuklų aptinka ir ... pačioje savyje. Štai sapnus nagrinėti mokiusiame seminare ji įsitikino, kokie iškalbingi yra mūsų regimi sapnuose vaizdai. Čia seminaro vedančioji, garsi Lietuvoje sapnų aiškintoja, pasakė, kad Žanna yra šamanė iš Lapių giminės. Duomenys sutapo - jos tėvas kilęs iš Suomijos regiono, kuriame nuo seno gyveno ši giminė.
„Mano darbe žinios nejučia susilieja su intuicija. Bet vadinama ekstrasense ar šamane jausčiausi kebliai. Esu žolininkė, būtent žolės man padeda naudotis intuicija", - sako moteris.
Savo darbą ji lygina su stūmokliu, kuris stumteli žmones sveikti, atsiskleisti fiziškai ir dvasiškai. Taip kiekvieną rytą skleidžiasi iš vandens gelmių kylantis lotoso žiedas, prižadintas saulės spindulių.
Žannos Jankovskajos
patarimai
Nuo slogos
Paimkite nubrauktą arbatinį šaukštelį paprastos rupios druskos, išmaišykite stiklinėje šilto virinto vandens ir jo lašinkite po porą lašų į nosį 3-5 kartus per dieną.
Nakčiai tinka įlašinti į kiekvieną šnervę po lašiuką šaltalankių aliejaus.
Kai skauda gerklę
Gerkite šalavijų ar gysločių žolės arbatą. 2 valgomuosius šaukštus vaistažolių užplikykite stikline verdančio vandens, uždenkite, palaikykite valandą ir nukošę išgerkite 3-4 kartus per dieną prieš valgį. Arba uždėkite ant gerklės varškės kompresą. Pakaitinkite 100 g varškės, įvyniokite ją į marlę ir uždėkite ant gerklės 2 valandoms.
Nuo kosulio
Čiobrelių arbata
2 šaukštus čiobrelių žolės užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite, palaikykite valandą ir nukoškite. Gerkite karštą visą dieną po gurkšnelį.
Debesylo šaknų arbata
Valgomąjį šaukštą susmulkintų didžiųjų debesylų šaknų užpilkite verdančio vandens stikline. Palikite valandai pastovėti ir perkoškite. Gerkite po trečdalį stiklinės tris kartus per dieną, vieną valandą po valgio.
Medaus ir cukraus į vaistažolių arbatas dėti negalima! Nebent įpilti vaisinio sirupo.
Alavijo sviestas
Stipriai įsikosėjus tinka alavijo (alijošiaus) sviestas. Išspauskite 7 alavijų lapų sultis, jas sumaišykite su 7 šaukštais ištirpinto sviesto bei 7 šaukštais ištirpinto medaus. Į šią masę dar įdėkite keturis šaukštus kakavos miltelių. Šaukštą masės ištirpinkite šiltame piene ir gerkite po valgio.
Universalus vaistas
Universalus vaistas nuo įvairių mikrobų, virusų ir kitų blogybių - aliejaus čiulpimas. Tai puiki, lengva ir nekenksminga priemonė šlakams iš organizmo pašalinti, medžiagų apykaitai gerinti, įvairiems kenksmingiems mikrobams, bakterijoms (tarp jų ir streptokokams, stafilokokams) bei virusams naikinti. Tai padeda nuo gaimoritų, sinusitų, tromboflebitų, egzemos, encefalito, radikulito, įvairių moteriškų, skydliaukės ligų, stiprina organizmo atsparumą.
Šaukštą bet kokio aliejaus čiulpkite kaip saldainį penkiolika minučių. Iš pradžių aliejus pasidaro tirštas, paskui skystėja, pasidaro kaip vanduo. Tada jį išspjaukite.
Išspjautas skystis turi būti baltas kaip pienas. Jei jis geltonas, vadinasi, čiulpimo procedūra dar nebaigta. Išspjautas skystis yra nuodingas, todėl jį išspjaukite į klozetą ir nuplaukite vandeniu. Tada burną praskalaukite. Procedūrą galima atlikti tris kartus per dieną.
Virškinimui gerinti
Kad viduriai palaisvėtų, gerkite dilgėlių, šalavijų, kraujažolių žolės, kiaulpienių šaknų arbatas. Nuo vidurių pūtimo efektyviausi didžiųjų debesylų, vaistinių ramunių, čiobrelių, mėtų žolės užpilai.
Šaukštą vaistažolių užplikykite stikline verdančio vandens, palaikykite valandą, nukoškite ir išgerkite po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną 20 minučių prieš valgį.
Nuo nemigos
Paprasčiausia priemonė nuo nemigos - stiklinė šilto pieno prieš miegą. Išgėrę stiklinę kefyro, irgi miegosite neblogai. Be to, įbėrę į kefyrą šaukštelį cinamono, sumažinsite rytinį kraujospūdį.
Miegui gerinti tinka ir apynių spurgų, trispalvių našlaičių, karčiųjų kiečių (pelynų) arba pipirmėčių, valerijonų, jonažolių žolės mišiniai. Šilta mėtų arbatos stiklinė vakare ne tik nuramins, bet ir sustiprins imunitetą, limfotaką, atpalaiduos širdies spazmus, tirpdys tulžies pūslės akmenukus. Valgomąjį šaukštą mėtų užpilkite stikline verdančio vandens, palikite valandą prisitraukti, perkoškite ir išgerkite vakare.
Vakare išgėrę apynių spurgų užpilo (2 nubrauktus šaukštelius spurgų užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite valandą, nukoškite ir išgerkite visą kiekį), miegosite kietai, sustiprinsite nervų sistemą (apyniai turi daug B grupės vitaminų), pašalinsite vidurių pūtimą, sustabdysite sąnarių retėjimą, pagerinsite inkstų bei šlapimtakių veiklą.
Šiek tiek stipresnis apynių spurgų užpilas (2 šaukštai apynių spurgų stiklinei vandens) tinka vonioms. Išsimaudę tokioje ne tik nusiraminsite, bet ir sumažės odos niežėjimas, nyks bėrimai.