Burnos skalavimo skysčiai užtikrina švarą

Didelis užimtumas ir greitas gyvenimo ritmas lemia tai, kad ne visada spėjame tinkamai pasirūpinti savo dantų priežiūra. Tokiu atveju burnos skalavimo skysčiai yra tikru išsigelbėjimu – jų naudojimas greitas ir paprastas, o gaiva suteikiama akimirksniu. Nors įprastai burnos skalavimo skystis yra tik viena iš priemonių burnos ir dantų priežiūrai, profilaktiškai jį galima naudoti ir tuomet, kai neturite galimybės išsivalyti dantis.

Burnos skalavimo skysčiai užtikrina švarą

Valgant burnoje ir tarpdančiuose kaupiasi maisto likučiai, įvairios baterinės apnašos, kurios sukelia tokias dantų problemas kaip kariesas, įvairūs uždegimai, ėduonis ir blogas burnos kvapas. Burnos skalavimo skysčiai savo sudėtyje turi įvairių medžiagų, kurios veikia antiseptiškai ir apsaugo nuo minėtų problemų. Be to, gaivus mėtų kvapas akimirksniu suteikia šviežumo pojūtį ir neutralizuoja nemalonius kvapus. Būtent dėl šios savybės dažnai burnos skalavimas yra atliekamas profilaktiškai, ypač jei laukia svarbus susitikimas arba erzina nemalonus rūkalų kvapas. Vis dėlto vien tokios priežiūros burnos higienai užtikrinti nepakanka, todėl du kartus per dieną būtinas ir valymas šepetėliu, o tarpdančius tinkamai išvalyti padeda dantų siūlas ar tarpdančių šepetėlis.

Kaip skalauti burną?

Atkreipkite dėmesį, kad burnos skalavimo skysčiai būna dviejų rūšių. Dalis jų yra neskiedžiami ir tinkami naudoti iškart, tačiau vis dar gaminami ir koncentruoti produktai, kuriuos prieš naudojimą yra būtina atskiesti vandeniu. Naudojimo taisykles visada rasite ant produkto pakuotės, siekiant išvengti nemalonių pojūčių, jų visada rekomenduojama nuosekliai laikytis.

Naudingiausia bus, jei burną skalausite po dantų valymo – tai suteiks papildomos gaivos ir apsaugos jūsų šypsenai. Efektyviausiai burnos skalavimo skysčiai veikia tuomet, jei intensyviai skalaujate burną kelias minutes. Taip skystis gali patekti į tarpdančius ir kitas sunkiai šepetėliu pasiekiamas ertmes bei pašalinti itin mažus nešvarumus ar apnašas. Po skalavimo skystį išspjaukite, tačiau papildomai skalauti burnos vandeniu nereikia – taip tik sumažinsite gaivos pojūtį. Jei dantis valote vakare, po to būtinai atlikite ir skalavimą, nes miegant gaminasi mažiau seilių, tad burnos skalavimo skysčiai yra veiksminga priemone apsaugančia nuo bakterijų dauginimosi burnoje naktį.